nedeľa 29. januára 2017

´´Room on the 3rd Floor´´ by Petra Kovacs


´Každá kolekcia, ktorú vytvorím je akýmsi zápisom obdobia môjho života, v ktorom práve vzniká. Keď sa na ne pozriem spätne, je to ako osobný denník. Presne viem, aký príbeh sa v nich odohráva a kto sú hlavné postavy.´ 

Modrý kabát od dizajnérky Petry Kovácsovej mi hneď pri prvom pohľade evokoval veľký mäkký gauč so zamatovým poťahom. A nebola som so svojím odhadom ani ďaleko. Hlavnou inšpiráciou pre jej kolekciu s názvom ´Room on the 3rd Floor´ sa stala totiž fascinácia životom hudobných hviezd v hotelových izbách, a teda samotný interiér izby. 

´Got me in my hotel room, more pillows I could ever use...´, slová zo skladby ´Concrete´ by Tom Odell hrali v Petinej mysli stále dookola a práve tie boli podnetom na vznik tejto kolekcie. S Mafin sme mali v úmysle najprv fotiť v exteriéry, ale nakoniec sme kvôli počasiu ostali neplánovane v teple môjho ateliéru. Ten je zhodou náhôd tiež na 3.poschodí, ako hovorí samotný názov Petinej kolekcie. Fotky sú momentky, ktoré Mafin zachytila v procese nášho fotenia, ktoré bolo neobvyklo pohodové. (väčšinou máme totiž časovú tieseň :D ) Čiernobiela verzia evokuje jemný underground a napriek tomu, že kabát pôsobí elegantne so svojím materiálom, nechcela som s ním skĺznuť práve do toho smeru. 
Btw je super teplúčky <3

blue coat - designer Petra Kovacs
Model - Mischel Warenits (me)

3 komentáre: